Geloren HA - višňový 450g (30 ks)

Značka: Geloren

Doplněk pro výživu kloubů Gelorenhorse je vyráběn ve formě gelových tablet s vysokým obsahem tří účinných látek. V porovnání se sypkými a tekutými přípravky, je dávkování Gelorenhorse velmi jednoduché, přesné a nevyžaduje použití žádných odměrek či vah. Zároveň ho není nutné mísit s potravou. Gelorenhorse může být podáván formou pamlsku nebo odměny. Více na www.aktivnizvire.cz

 
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Do 3 dnů
Kód: SAD000120
490 Kč
Geloren HA - višňový 450g (30 ks)
Značka: Geloren

Jednou z možností, jak preventivně chránit kloubní aparát koní a do budoucna tak předejít možným pohybovým obtížím, popřípadě do určité míry léčit již vzniklé komplikace, je podávání perorálních kloubních doplňků. Český trh disponuje velkým množstvím těchto přípravků, nicméně pouze některé z nich obsahují aktivní látky vyvolávající požadovaný efekt. Obsah aktivních látek však ještě není zárukou úspěchu, a to z důvodu jejich nízké koncentrace. Z tohoto důvodu je proto u perorálních doplňků vždy velmi důležité kontrolovat nejen složení, ale i množství aktivních látek podávaných v denní dávce.

Výživa kloubů aktivních koníV současné době se pro terapii osteoartrózy využívají dvě skupiny látek, a to tzv. SYSADOA, dříve označovaná jako chondroprotektiva, a nesteroidní protizánětlivá léčiva (NSAIDs). Výraz SYSADOA je zkratkou anglických slov označujících symptomaticky pomalu působící léky při osteoartróze. Jak již název napovídá, jedná se o léčiva, u nichž lze nástup účinku zaznamenat až po několika týdnech pravidelného užívání. Velkou výhodou je ovšem skutečnost, že výsledný efekt přetrvává až tři měsíce po vysazení perorálně podávaného léčiva a dokonce více než půl roku v případě injekční aplikace. V porovnání se SYSADOA lze účinek nesteroidních protizánětlivých léčiv pozorovat mnohem dříve, nicméně existuje zde však vysoké riziko rozrušení horní části trávicího traktu, rozvoje krvácivých vředů a selhání ledvin, zejména pak u starších jedinců.[1]

Gelorenhorse je doplňkové krmivo pro koně s vysokým obsahem kyseliny hyaluronové, chondroitin sulfátu a želatiny. Prostředek ve formě gelových tablet je navržen tak, aby nabídl chovatelům možnost přesně sledovat dávku podávaných SYSADOA (chondroprotektiv) pro preventivní ochranu kloubů a šlach aktivních koní, nebo doléčení zvířat v rekonvalescenci. Představuje nejnovější péči o klouby a pohybový aparát. Užívání Gelorenhorse je doporučeno zejména starším koním, zvířatům všech věkových kategorií s nadměrnou zátěží nebo kloubním onemocněním a v neposlední řadě také všem zvířatům za účelem předcházení kloubních problémů. S rostoucím věkem a zvýšenou fyzickou aktivitou dochází u zmíněných jedinců ke zvýšené degradaci kyseliny hyaluronové v kloubu, tím se výrazně snižuje jeho lubrikace a schopnost účinně tlumit nárazy vznikající při pohybu koně. V krajních případech může dojít až k nevratnému poškození chrupavky. Navýšením množství kyseliny hyaluronové v těle se zvyšuje lubrikace kloubu, je potlačován zánět a omezuje se nebezpečí jeho poškození. Z těchto důvodů je Gelorenhorse vhodný především pro koně vystavené vyšší zátěži (sportovní, jezdecká nebo pracovní plemena), pro starší koně nebo koně se symptomy kloubních problémů.

NOVÁ ORIGINÁLNÍ GELOVÁ FORMA DOPLŇKU

Doplněk pro výživu kloubů Gelorenhorse je vyráběn ve formě gelových tablet s vysokým obsahem tří účinných látek. V porovnání se sypkými a tekutými přípravky, je dávkování Gelorenhorse velmi jednoduché, přesné a nevyžaduje použití žádných odměrek či vah. Zároveň ho není nutné mísit s potravou. Gelorenhorse může být podáván formou pamlsku nebo odměny.

VÝŽIVOVÁ HODNOTA A DÁVKOVÁNÍ

Gelorenhorse poskytuje přesně vyvážený poměr aktivních látek s vysokým obsahem kyseliny hyaluronové. Neobsahuje žádné dopingové látky.

obsazené aktivní látky - Geloren

Kyselina hyaluronová - jedna ze dvou hlavních složek synoviální tekutiny. V kloubu slouží jako lubrikant a tlumič nárazů, má schopnost mírnit zánět a bolest, potlačuje degradaci chrupavky.

Chondroitin sulfát - jeden ze dvou hlavních složek kloubní tekutiny. Chondroitin je důležitým stavebním kamenem chrupavky, kostí, šlach a vazů. Chrupavce dodává pružnost a obnovuje rovnováhu složení kloubní tekutiny, má prokázané protizánětlivé účinky.

Želatina - důležitý zdroj aminokyselin glycinu, prolinu a alaninu, látek významných pro tvorbu kolagenu. Hraje podstatnou roli při regeneraci vazů a šlach a při výživě kloubů a chrupavek.

* Kyselina hyaluronová obsažená v Gelorenhorse má speciálně upravenou molekulovou hmotnost tak, aby její účinky byly maximálně využitelné.

Pro maximální účinek se doporučuje podávat prostředek minimálně po dobu 60 dní a kůru 2x - 3x za rok opakovat. Pro výraznější a rychlejší efekt na počátku podávání doplňku je možné denní dávku zdvojnásobit.

Polotuhá konzistence tablet Gelorenhorse je pro koně neznámá. Některá zvířata zpočátku odmítají tablety přijímat, nicméně s trochou trpělivosti je to lze snadno na tuto novou formu navyknout.

Veškeré použité suroviny jsou potravinářské kvality (může ochutnat i chovatel).

Denní dávka pro pony a malé koně do 400 kg: 2 ks/den

Denní dávka pro koně nad 400 kg: 3 ks/den

dávkování kloubní výživy Geloren

VYSOKÁ KONCENTRACE AKTIVNÍCH LÁTEK

Účinnost látek v doplňcích podávaných perorálně je výrazně nižší než při aplikaci intravenózní nebo intraartikulární. Proto je velmi důležité, aby perorálně podávané přípravky obsahovaly dostatečné množství aktivních látek. Dalším důležitým faktorem je technologie přípravy doplňků. Použití vysokého tlaku a teploty při výrobě tablet, prášků a sirupů rozkládá aktivní látky v nich obsažené. Výroba Gelorenu probíhá za normálního tlaku a teplota nepřesáhne 55°C, tedy teplotu, při které se kyselina hyaluronová začíná rozkládat.

Doplňkové parametry

Kategorie: Minerální a vitamínové doplňky
Hmotnost: 450 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Krekry mrkev kyblik
80 Kč

Pamlsky s příchutí mrkve a jablka, které koním velmi chutnají.

3153/JAB
Likit 250 g
Likit 250 g
Na dotaz
105 Kč

Náhradní náplň, liz s minerálními solemi pro koně.

1560602
KROKETKY MED+BIOTIN 1KG
133 Kč

Zdravá, snadno stravitelná a velmi chutná pochoutka pro všechny kategorie koní.

MED1
KROKETKY JABLKO+VIT.C 0,5KG
60 Kč

Zdravá, snadno stravitelná a velmi chutná pochoutka pro všechny kategorie koní.

JAB1