Kůže, srst a hříva

Zrcadlo zdraví.

Kůže je největším orgánem a často je označována za zrcadlo zdraví. Zachování jejího zdraví a péče o ni jsou velmi důležité, protože chrání organismus před vnějšími vlivy, bakteriemi, plísněmi, parazity, vlhkostí i vysušením.

Kůže a srst mají také důležitou funkci při teplotní kompenzaci. Součástí přirozeného chování koně je péče o srst válením nebo vzájemným „okusováním“. U našich domestikovaných koní bere na sebe většinu péče o srst každodenním kartáčováním většinou člověk. Kartáčováním se odstraňuje pot, špína a odumřelé kožní buňky. Podporuje prokrvení a tvorbu kožního mazu mazovými žlázami. U jezdeckých koní by měla být věnována zvláštní pozornost oblasti sedla, nohou a třmenů.

Používáním produktů pro lesklou srst jako leovet kartáč na hřívu, 5hvězdičkový hřebelcovací kartáč nebo hřebelcovací kartáč Silkcare získá srst hedvábný lesk. Pročesávání hřívy se výrazně zlepší. Hříva bude pěstěná a získá ochranný film, který ji chrání před znečištěním.

Pomocí produktů speciálně přizpůsobených barvě srsti, jako je hřebelcovací kartáč Power heřmánek a Power ořech od leovet lze zdůraznit přirozenou barvu srsti koně. Obsažený UV filtr současně snižuje poškození slunečním zářením. Navíc tyto produkty obsahují také repelentní účinnou látku a působí tak odpudivě na hmyz. Pokud se má kůň mýt, doporučujeme použití speciálních koňských šamponů. Naše výrobky jsou optimálně přizpůsobeny specifickým požadavkům kůže koně. Kůže a srst tak nevysychají a přírodní ochrana zůstává zachována.

Otírá-li se kůň o kořen ocasu nebo hřeben hřívy, může úlevu přinést náš tekutý přípravek na hřívu Mähnenliquid. Mähnenliquid obsahuje kyselinu salicylovou, močovinu a speciálně upravenou sloučeninu síry. Tato kombinace účinných látek zklidňuje svědění, má keratolytický a hydratační účinek.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení