Kůže, srst a hříva

Zrcadlo zdraví.

Kůže je největším orgánem a často je označována za zrcadlo zdraví. Zachování jejího zdraví a péče o ni jsou velmi důležité, protože chrání organismus před vnějšími vlivy, bakteriemi, plísněmi, parazity, vlhkostí i vysušením.

Kůže a srst mají také důležitou funkci při teplotní kompenzaci. Součástí přirozeného chování koně je péče o srst válením nebo vzájemným „okusováním“. U našich domestikovaných koní bere na sebe většinu péče o srst každodenním kartáčováním většinou člověk. Kartáčováním se odstraňuje pot, špína a odumřelé kožní buňky. Podporuje prokrvení a tvorbu kožního mazu mazovými žlázami. U jezdeckých koní by měla být věnována zvláštní pozornost oblasti sedla, nohou a třmenů.

Používáním produktů pro lesklou srst jako leovet kartáč na hřívu, 5hvězdičkový hřebelcovací kartáč nebo hřebelcovací kartáč Silkcare získá srst hedvábný lesk. Pročesávání hřívy se výrazně zlepší. Hříva bude pěstěná a získá ochranný film, který ji chrání před znečištěním.

Pomocí produktů speciálně přizpůsobených barvě srsti, jako je hřebelcovací kartáč Power heřmánek a Power ořech od leovet lze zdůraznit přirozenou barvu srsti koně. Obsažený UV filtr současně snižuje poškození slunečním zářením. Navíc tyto produkty obsahují také repelentní účinnou látku a působí tak odpudivě na hmyz. Pokud se má kůň mýt, doporučujeme použití speciálních koňských šamponů. Naše výrobky jsou optimálně přizpůsobeny specifickým požadavkům kůže koně. Kůže a srst tak nevysychají a přírodní ochrana zůstává zachována.

Otírá-li se kůň o kořen ocasu nebo hřeben hřívy, může úlevu přinést náš tekutý přípravek na hřívu Mähnenliquid. Mähnenliquid obsahuje kyselinu salicylovou, močovinu a speciálně upravenou sloučeninu síry. Tato kombinace účinných látek zklidňuje svědění, má keratolytický a hydratační účinek.